A Sanofi forradalmi új irányokat keres az immunológiai orvoslás terén.
A partnerség és kölcsönös tanulás fontosságát hangsúlyozzák az orvosok és gyógyszeripar között a hatékony orvoslás előmozdításában
Franciaország Magyarország ötödik legnagyobb külföldi befektetője több mint 5,15 milliárd euró befektetéssel. Az itt tevékenykedő 544 francia vállalat közel 49 ezer munkahelyet teremtett, különösen a gyógyszer-, az autó- és az élelmiszeriparban. Jonathan Lacote, Franciaország nagykövete szerint a Sanofi Science Lab kiállítás budapesti megrendezése nemcsak a tudomány és technológia fejlődését szemlélteti, hanem a francia-magyar együttműködés fontosságát is az egészségügyi innováció és a kutatás területén. A kiállítás is bizonyítja, hogy a francia vállalatok nemcsak befektetnek, hanem aktívan formálják Magyarország jövőjét.
A Sanofi kifejezetten arra törekszik, hogy az immunológiai orvoslásban új dimenziókat nyisson, amihez fel kell gyorsítania a kutatás-fejlesztési folyamatokat. A francia gyógyszeripari konszern már ma is az immunológia területének egyik vezető vállalata. A pozícióját azzal erősítené, hogy kiemelt szerepet szán a digitális innovációnak, hogy áttörő megoldásokat találjon a krónikus betegségek kezelésére. A mesterséges intelligencia különösen fontos szerepet kap, mert a segítségével akár a felére is csökkenthető az az idő, amely egy molekula azonosításától a konkrét gyógyszer piacra kerüléséig eltelik.
A krónikus betegségek, különösen az immunológiai eredetű megbetegedések, világszerte komoly kihívások elé állítják a társadalmakat. Anthony Aouad, a Sanofi regionális igazgatója hangsúlyozta, hogy tudományos kutatásaink révén milliók életére gyakorolhatunk kedvező hatást. Ezen belül kiemelte a krónikus tüdőbetegség (COPD) és a csecsemőket fenyegető RSV-vírus elleni védekezés fontosságát. Célunk nem csupán az egyének életminőségének javítása, hanem az egészségügyi rendszerekre nehezedő nyomás csökkentése is. A Sanofi elkötelezett a modern, mesterséges intelligencia által támogatott kutatás-fejlesztés mellett, mivel úgy vélik, hogy ez a megközelítés forradalmi áttöréseket hozhat a betegek életében. Az innováció lehetővé teszi, hogy egyre több emberhez jussanak el időben a korszerű gyógyszerek, ezzel is hozzájárulva az egészségügyi ellátás fejlődéséhez.
Dr. Deszk Anikó, a Sanofi Magyarország vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy számukra kiemelten fontos a digitalizáció és a mesterséges intelligencia (AI) szerepének bemutatása a gyógyszerek és az orvostudomány fejlődésében. E cél érdekében nem csupán elméleti megközelítéseket alkalmaznak, hanem konkrét gyakorlati példákon keresztül is szeretnék illusztrálni elkötelezettségüket a legújabb technológiák iránt, ezzel is megteremtve a modern megoldások kézzelfogható értelmét.
Prof. Horváth Ildikó, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Tüdőgyógyászati Klinikájának vezetője pedig arra hívta fel a figyelmet arra, hogy a hatékony orvoslás jövőjének záloga a partnerség, a kölcsönös tanulás a gyógyszeripar és az orvosok között.
A betegek gyógyulásának elősegítése és az életminőség javítása érdekében az orvostársadalom a gyógyítás folyamatába aktiválódik. Azonban a siker érdekében elengedhetetlenek a folyamatos innovációk a gyógyszeriparban. A professzor hangsúlyozta, hogy a megfelelő terápiák elérhetővé tétele a páciensek számára kulcsfontosságú lépés.
Ahmed Ismail, a Budapesten működő globális szolgáltatóközpont irányítója hangsúlyozta, hogy a Sanofi Science Lab kiállításon bemutatott mesterséges intelligencia és digitális innovációk kiválóan szemléltetik, miként segíti elő az üzleti folyamataik modernizálása a kutatás és fejlesztés terén.
- Korszerű támogató folyamatainkkal olyan környezetet teremtünk, ahol a kollégáink a figyelmüket maradéktalanul a tudomány csodáinak kutatására összpontosíthatják. Ez a modernizációs folyamat felgyorsítja, hogy az életminőséget javító terápiákat minél hatékonyabban juttassunk el a betegekhez - hangsúlyozta.
A Sanofi Science Lab látogatói izgalmas betekintést nyerhetnek az immunrendszer erősítésének különböző aspektusaiba, beleértve az oltásokkal történő megelőzést, a természetes védekezési mechanizmusok fokozását és a krónikus betegségek immunválaszának finomhangolását. Emellett a vendégek megismerhetik az immunbetegségekkel élők mindennapjait, valamint azt, hogyan járulnak hozzá az új innovációk az életminőségük javításához. A jövő orvostudományának szekcióban pedig felfedezhetik a kutatásokat támogató molekuláris technológiákat, a nanotestektől kezdve a génterápiákon át a monoklonális antitestekig, amelyek új távlatokat nyitnak a kezelési lehetőségek terén.