A Glosternél a felhőszolgáltatások szegmense robbanásszerű fejlődésen megy keresztül, és a növekedés lendülete továbbra is töretlen.

Május 15-én tartja befektetői klubját a Gloster, amelyen a cég alapítója és vezetője, Szekeres Viktor bemutatja a vállalat új stratégiáját, és bemutatkozik a Gloster menedzsmentje, akiktől személyesen lehet kérdezni.
A Gloster 2024-es évre vonatkozó éves jelentéséből kiderül, hogy a vállalat korrigált nettó árbevétele 31 százalékkal emelkedett, elérve a 13,5 milliárd forintot. Ezen belül a korrigált rendszeres árbevétele még figyelemreméltóbb növekedést mutatott, mivel 44 százalékos bővüléssel 9,1 milliárd forintra nőtt.
Az exportpiac teljesítménye továbbra is kulcsszerepet játszik a Gloster fejlődésében. A korrigált export árbevétel 10%-os növekedést mutat, elérve az 5,1 milliárd forintot, amelybe a megszűnő tevékenységekhez kapcsolódó bevételek egy része is beleértendő. Ezzel szemben az IFRS szerinti export árbevétel 4,8 milliárd forintot tett ki, ami 36%-os növekedést jelent. Ennek következtében az IFRS alapú árbevételen belüli export részaránya 46%-ra emelkedett, túllépve a hosszú távú stratégiában kitűzött 30-40%-os célértéket, míg a korrigált mutató 38%-ra nőtt.
A rendszeres árbevételek aránya tovább növekedett: a korrigált árbevételhez képest 67,5%-ot, míg az IFRS előírásai szerint 78,6%-ot ért el.
A 2024-es évben a Gloster fejlődésének motorja egyértelműen a Cloud üzletág volt. E szegmens nettó árbevétele, figyelembe véve a legutóbbi vállalati egyesülés következményeit is, lenyűgöző, 122%-os növekedést ért el az előző évhez viszonyítva.
A Nemzetközi Szoftverfejlesztési üzletág árbevétele 2023-hoz képest 21%-kal nőtt. Ugyanakkor a szakkeresett munkaerő iránti fokozódó verseny következtében a bérköltségek gyors emelkedése negatívan hatott az üzletág eredménytermelő képességére - állítja a cég hivatalos közleménye.
A tavalyi évhez viszonyítva a korrigált EBITDA 2024-ben 18%-os növekedést regisztrált, ezzel elérve a korábban bejelentett sáv legmagasabb pontját, ami 1152 millió forint.
Az IFRS alapján számított adózott eredmény 51 százalékkal emelkedett. A 2024-es adatokra azonban jelentős negatív hatással voltak az egyszeri tételek, különösen az MRP portfóliójába tartozó Gloster törzsrészvények értékvesztésének elszámolása, valamint a pályázati kötelezettségekkel összefüggő költségek. Ezek a tényezők összesen 176 millió forinttal csökkentették a 2024-es IFRS szerinti adózott eredményt - tájékoztatta a közvéleményt a vállalat.
A társaság a közeljövőben is elkötelezett marad stratégiai céljai mellett, kiemelten a működés hatékonyságának fokozására, a külpiaci jelenlét megerősítésére, valamint a rendszeres bevételek növelésére. 2024. december 12-én a vállalat sikeresen értékesítette Rendszerintegrációs üzletágát, mindezt azzal a szándékkal, hogy erőforrásait a nemzetközi piacon való aktívabb részvételére összpontosítsa.