Ha nem figyelünk oda, a jövő talán olyan motorkerékpárokat hozhat el, amelyeket emberek alkottak meg – de nem úgy, ahogy azt megszoktuk. Az emberi kéz és elme által tervezett járművek lehetőségei határtalanok, de ez egyben felelősséget is ró ránk. Az inno

A hosszú élet kulcsa a prémium minőségű whisky és az ír folkzene varázslatos harmóniájában rejlik.
A zenei paletta már régóta színesedik a jazz, rock és hip-hop dallamokkal, ám most egy új irányvonal bontogatja szárnyait: itt a techno! A Gorg & Benzol kreatív trió legújabb kiadványcsokra eddigi legmagasabb csúcsát érte el. Az év végén debütáló Trip to Hatland album igazi erőmű volt, amelyet az idei évben megjelent Downtown alsóval tovább gazdagítottak, így a műfajok sokszínűsége még inkább kibővült. De ez még nem minden! A legfrissebb 2102 című album berobbantja a techno világát a banda hangzásába, ráadásul élő hangszerekkel megvalósítva. Ez a különleges fordulat valódi meglepetés, noha a csapat eddigi, határokat feszegető hozzáállása alapján talán sejteni lehetett, hogy valami hasonlóra készülnek.
Az EP-n négy dal szerepel, de bőven tudunk rajta mit boncolgatni. Kellően változatos, kísérletező, miközben hallunk sok fülbemászó témát. Annak ellenére, hogy zömében instrumentális, olyan alkotásról beszélünk, ami sokak számára befogadható lehet. Azon túl, hogy sosem ül le a zene, képes folyamatos hullámzást adni és fenntartani az érdeklődést. A csapat figyelt a közönségbarát megközelítésre is, így nevezhetjük partizenének és őrült kísérletezésnek is.
Az EP-n feltűnő sokszínű stílusok közül a techno emelkedik ki, amelyet a különféle szintetizátorok és effektpadok varázsolnak elénk. A dob pattogós és energikus ritmusai, a gitárok színes effektjei, valamint a basszus torzított hangzásai egy igazi klubélményt csinálnak a hallgatóból. Mindezt úgy érik el, hogy a zenekar nem használ DJ-pultot, így teljesen egyedi módon teremtik meg a zenei atmoszférát.
A központi hangzás szövetét izgalmasan gazdagítják különféle stílusok, mint például a dögös hard rock és heavy metal fűszeres ízei, a táncra perdítő funky groove-ok és tematikák, jazzes betétek, valamint kísérleti megoldások, melyek keleti dallamokkal fonódnak össze. Ezen felül, itt-ott felbukkan néhány harapósabb metál részlet, és lebegős, ambient középpontú alternatív elemek is színesítik a zenei palettát.
akár a legmerészebb kalandokat is vállalják. A négy dal nem csupán zenei élményt nyújt, hanem egy izgalmas narratívát is felvázol, amelyben a múlt és a jövő határvonalán egyensúlyoznak. A képregény pedig vizuálisan is megerősíti a zenei élményt, hiszen minden egyes számhoz saját illusztrációk társulnak, amelyek még inkább magával ragadják a hallgatót. Ahogy a történet kibontakozik, a Gorg & Benzol zenekar tagjai különböző kihívásokkal néznek szembe, legyen szó a zene iránti szenvedélyük megőrzéséről vagy a totalitárius rezsim ellen vívott harcról. A dalok hangulata változatos, a melankóliától a lázadó energikusságig terjed, tükrözve a világ állapotát, ahol a zene már csak emlék. A hősies küzdelem, a barátság és az elkötelezettség üzenete végigkíséri a zenekar kalandjait, és arra buzdít, hogy soha ne adjuk fel a zenét, még a legkilátástalanabb helyzetekben sem. Ez a zenei és vizuális élmény egy újabb példája annak, hogyan kapcsolódhat össze a zene és a képzőművészet, és hogyan tudják együtt mesélni a jövő történeteit. Minden egyes dal egy újabb lépés a felfedezés útján, ahol a hallgatók nemcsak zenei élvezetekben részesülnek, hanem egy elgondolkodtató, jövőbe mutató narratívát is átélhetnek.
A lemez bevezetése előtt a fiúk szokatlanul visszafogottak voltak a közösségi médiában, hogy jobban felhívják a figyelmet azokra a kiválasztott részletekre, amelyeket az utolsó három hónapban osztottak meg. Ennek ellenére a szokásos zűrzavar nem állt meg, hiszen a legújabb lemezpromóciójuk épp olyan elképesztő és szórakoztató lett, mint azt már megszokhattuk tőlük. De nem csupán ezzel az egyedi módszerrel próbálták népszerűsíteni az új EP-t.
A fiúk két hónappal ezelőtt egy exkluzív lemezbemutató bulin debütáltak legújabb alkotásukkal, amely azonban csak most került fel az online platformokra. Az esemény éppoly őrült volt, mint a zenekar maga. Egy megviselt terem falai között, közeli barátok társaságában mutatták be az új szerzeményeket, mintha csak az illegális révpartik hangulatát elevenítették volna fel – persze, jóval szakszerűbben és legálisan. A színpad közepén a banda hangszerekkel állt, míg a vendégek körbeállva élvezték a bulit, táncolva és együtt énekelve a dallamokat.
Már akkor egyértelművé vált, hogy a csapat valóban új magasságokba emelkedett, hiszen a négy dalocska olyan elképesztő extázist váltott ki a közönségből, hogy az egyszerűen leírhatatlan. Amikor a banda végigjátszotta a lemez anyagát, a tapsvihar és a "vissza, vissza" kiáltások olyan erővel zengtek, hogy a zenészek nem tehettek mást, mint hogy megismételték a szettet. Ebben a pillanatban különösen nagy szerepe volt Kovács Adélnak, aki a lemezen is közreműködött, és tüdőt rémisztő profizmussal fuvolázott, színesítve ezzel a bulit és az új EP-t. Emellett Nagy Attila a SnailGardN-ből is feltűnt, aki az egyik dalban énekesként csatlakozott a csapathoz – hiszen bár a lemez túlnyomórészt instrumentális, egy dalban mégis helyet kapott egy katartikus énekesi teljesítmény, ami tovább gazdagította a zenei élményt.
A négy dal nagyjából 25 perc együtt, 6-6,5 perces számokról beszélünk. Ennek ellenére egyszer sem tűnik fel a lemezt hallgatva ez a jelenség, mert a sok váltásnak és fülbemászó dallamnak hála sodró hatású az összes szerzemény. Jól súlyozzák a fiúk a váltásokat, így mielőtt lenne időnk elveszíteni a fókusz, csavarnak egyet a zenén.
ami lemezként is megállja a helyét, de a dalok egyesével is képesek érvényesülni. Talán az eddig leginkább önazonos alkotásról is beszélhetünk, ahol megéltek minden zenei őrületet, ami bennük van, miközben az egésznek tudtak olyan keretet adni, ami egyben is tartja a kiadványt. A 2102 olyan lemez, aminek érdemes adni egy esélyt, mert amilyen zabolátlan stílusmix, a legkülönfélébb műfajok szerelmesei is megtalálhatják egy-egy dalban a számításukat.