A tibeti földrengés következményeként folyamatosan nő az áldozatok száma, miközben a mentőcsapatok fáradhatatlanul dolgoznak a romok között, hogy megtalálják a túlélőket.


126-ra nőtt a tibeti földrengés halálos áldozatainak száma. A földrengést követő 24 órában 400 embert sikerült kimenteni a romok alól a Himalája lábánál fekvő területen. Az eddigi adatok szerint csaknem 200 ember sérült meg.

A 6,8-as magnitúdójú földrengés Tibet egyik legmeghatározóbb szent városában, Sigace környékén rázta meg a földet, ahol a legnagyobb pusztítást okozta. A szomszédos Lhatse települése is súlyosan érintett a természeti csapás következményei miatt.

A tibeti oldalon több mint 3600 épület omlott össze. A mentőalakulatok egy Kambodzsa nagyságú területen kutatnak a túlélők után, és versenyt futnak az idővel, mert a romok közt rekedt vagy fedél nélkül maradt embereket a kihűlés veszélyezteti. Éjszaka mínusz 18 fok körüli a hőmérséklet, ebben szakértők szerint sérülés nélkül is 5-10 órát lehet életben maradni.

A 800 ezres lakosú régióból a kínai hatóságok több mint 30 ezer embert evakuáltak. Nepál fővárosában, Katmanduban és az indiai Bihár államban is sokan kimenekültek otthonukból, bár ezekről a területekről nem jelentettek nagyobb károkat vagy áldozatokat. A Himalája északi lábánál fekvő régió a tektonikus tevékenység miatt hajlamos a földrengésekre. A 2008-as szecsuáni rengés csaknem 70 ezer halálos áldozatot követelt, a 2015-ös nepáli földrengésben pedig mintegy kilencezren haltak meg.

Related posts