Íme néhány tipp, hogy a karácsonyod ne váljon kiber-rémálommá!


A kiberbiztonsági szakértők figyelmeztetnek, hogy a karácsonyi időszak különösen sebezhető a kiberfenyegetésekkel szemben. Ahhoz, hogy megóvd magadat a csalók és adathalászok ármánykodásától, érdemes követned az alábbi hasznos tanácsokat, amelyek segíthetnek elkerülni a súlyos következményeket.

A csalók gyakran próbálnak telefonon vagy közösségi médián keresztül banki alkalmazottakként vagy ügyfélszolgálati munkatársakként bemutatkozni. Ne engedd, hogy az ilyen típusú hívások, e-mailek, SMS-ek vagy közösségi médiás üzenetek félrevezessenek! Mindig légy óvatos, és ellenőrizd a forrást, mielőtt bármilyen információt megosztanál!

Legyél óvatos a zsarolóvírusos támadásokkal kapcsolatban! Az e-mailekbe álcázott zsarolóprogramok könnyedén zárolhatják az eszközeidet, titkosíthatják az adataidat, és a bűnözők pénzt követelhetnek a visszaállításukért. Soha ne kattints gyanús e-mailekben található linkekre vagy mellékletekre!

Figyelj oda, mert egyes üdvözlő e-kártyák rejtett veszélyeket tartogathatnak! Ezek a rosszindulatú fájlok könnyedén megfertőzhetik a készülékedet, ellophatják az adataidat, vagy akár kémkedhetnek utánad. Mindig légy óvatos: soha ne kattints olyan linkekre, amelyek ismeretlen személytől érkeztek, és semmiképpen ne nyisd meg a mellékleteket! A biztonságod érdekében érdemes alaposan megfontolni, hogy mit nyitsz meg!

Védd meg magad az online vásárlási csalásoktól azzal, hogy alaposan utánajársz a weboldalak megbízhatóságának, mielőtt bármilyen terméket megvásárolnál. Használj olyan platformokat, mint a Trustpilot, hogy megismerd más vásárlók tapasztalatait, és figyelmesen olvasd el az értékeléseket! Ezzel biztosíthatod, hogy csak megbízható forrásból vásárolj.

Óvakodj a védelem nélküli nyilvános Wi-Fi-kapcsolatok használatától! Ha nyilvános Wi-Fi-kapcsolaton keresztül végzed az online karácsonyi vásárlásokat, kerüld a személyes vagy fizetési adatok megadását!

Karácsony előtt sokan buzdítanak adakozásra. Ez jó alkalom a bűnözők számára, hogy hamis jótékonysági szervezetek nevében kérjenek adományokat. Mielőtt pénzt küldenél, mindig ellenőrizd, hogy létező, megbízható szervezetről, valódi-e a weboldalról van-e szó!

Related posts