Kincsvadászok: senki sem tudta, mi célt szolgál a piacon felkínált titokzatos tárgy!


Till Attila gyerekjátéknak nézte, Fertőszögi Péter azonban meglátta a benne rejlő lehetőséget.

A Kincsvadászok csütörtöki epizódjában Viktor lépett színre, aki büszkén hozta magával egy legendás gyűjtői darabját. Ahogy az már megszokott, a műsorvezető, Till Attila, és a műtárgyszakértő, Megyesi Balázs, először alaposan szemügyre vették a különleges tárgyat, ám a rejtélyt nem tudták megfejteni. Viktor ezután felfedte előttük a titkot: a tárgy nem más volt, mint a Fallout videójáték-sorozat leghíresebb "retrofuturisztikus kütyüje", a Pip-Boy gyűjtői kiadása. Ez a multifunkcionális kommunikációs és navigációs rendszer a játékban igazi ikonként él, és Viktor számára igazi kincset jelentett.

Ez nem igazán működik, inkább egy egyszerű műanyag darab, ha szabad így fogalmaznom. Egy műanyag szobor...? Valójában talán a játéknak egyfajta játéka, de nem is tudom, hogy ezt pontosan hogy kellene kifejezni. Ez csupán arra szolgál, hogy a gyerekek szaladgáljanak körülötte és szórakozzanak vele?

Tilla izgatottan forgatta a tárgyat a kezében, miközben próbálta kitalálni, mi lehet a funkciója. Azonban Megyesi határozottan közbeszólt:

Tilla, ez egy műtárgy. Ez egy gyűjtői tárgy. Ez egy ereklye. Ez egy ikonikus játéknak, egy ikonikus korszaknak a gyűjtői darabja, amiből nagyon kevés készült. Ez hiába csak egy pár éves tárgy, tehát most bruttó tíz évről beszélünk, a gyűjtők ezeket a tárgyakat érintetlen, dobozolt állapotban, úgy, ahogy elhozta a futár, beteszik a gyűjteményükbe, mert az értéke évről évre nő.

Viktor megerősítette, hogy nyolc éven át várta a pillanatot, amikor végre megvásárolhatja a rég áhított tárgyat. Amint lehetősége nyílt rá, azonnal előrendelte. Ő 100 ezer forintot szeretett volna kapni érte, azonban Megyesi ezt alacsonyabbra, 60 ezer forintra becsülte. Hozzátette, hogy a licitálás során akár izgalmas verseny is kialakulhat, ha sikerül megtalálni a megfelelő vevőt.

A kereskedők döbbenten álltak, csodálkozva néztek egymásra, de egyedül Nagyházi Lőrinc értette meg Viktor szavait.

Engedjétek meg, hogy kifejtsem a helyzetet: bár felfeditek a titkokat, a lényeg még mindig homályban marad, és nem fogjátok átlátni, miről is van szó valójában.

- magyarázta társainak a műkereskedő.

Katona Szandra még jobban összezavarodott, mikor Viktor elmondta, hogy egy dísztárgyról van szó, ami nem működik, nem lehet használni. Később Fejes Tamás segítségével felpróbálta és a tárggyal a karján sétálgatott a stúdióban.

Az eladó közben árulta el a licitálóknak, hogy a kínált tárgy az első szériás kiadás, amely 2015-ben látott napvilágot, és azóta már nem gyártják. Azt is megemlítette, hogy a Fallout sorozat megjelenése óta a népszerűség ugrásszerűen megnőtt, így a tárgy értéke szinte a négyszeresére emelkedett. Magyarországon 200 kilométeres körzetben nem találni hasonlót. Külföldi forrásokból 140-240 ezer forintért lehet beszerezni, az állapotától függően. Az eladó darabja sértetlen, mivel vitrinben őrizte, és minden kiegészítője megvan hozzá.

Nagyszerű dolgot hoztál, csak nem a legjobb helyre került.

- fogalmazott meg egy határozott véleményt Fejes Tamás, ám Fertőszögi Péter más állásponton volt. Szerinte a jövő műtárgyai valószínűleg ilyen formában fognak megjelenni.

Úgy vélem, hogy egy igazán értékes dolgot hoztál ide, és biztos vagyok benne, hogy amit mondasz, az valóban fontos. Az én dilemmám viszont az, hogy be kell vallanom, felkészületlen vagyok ahhoz, hogy ezt megfelelően értékeljem vagy akár pénzzé tegyem. Ráadásul az a gyűjtői közeg, amelynek ezt átadhatnám, számomra teljesen ismeretlen.

- mondta a művészettörténész.

A többiek nem igazán tudtak versenyezni az ajánlatokkal, így Fejes azt tanácsolta Viktornak, hogy a megfelelő platformon hirdesse meg a terméket, mert "pikk-pakk" el fog kelni. Fertőszögi viszont felajánlotta, hogy elhelyezi a galériájában, és népszerűsíti a tárgyat a kiszemelt árért. Viktor végül beleegyezett ebbe a megoldásba.

Related posts