Matolcsy unokatestvérének kapcsolatai és a végrehajtások árnyékában: a NER-cégvezetői szerep sem mindig rózsaszínű.


Az NH Capital tulajdonosa mára több mint 130 millió forintos adósságot halmozott fel, ezért a vállalatban lévő részesedését árverésre bocsátják. Az érdeklődők akár 300 000 forintért is megszerezhetik ezt a lehetőséget.

Hauser Zoltán, a cégnyilvántartásban elérhető nyilvános információk alapján, idén nyáron ünnepelte a 70. születésnapját. Az egykori egri főiskolai rektorral csupán névrokonság fűzi össze, hiszen az évforduló ellenére a hangulat aligha volt felhőtlen. Az Opten nyújtotta adatok szerint ezekben a napokban indították el a harmadik végrehajtást az NH Capital Kft.-ben, amelynek Hauser 2015 óta a tulajdonosa. A korábbi NAV végrehajtások (2018-ból és 2020-ból) után most egy közjegyzői végrehajtásra került sor, amit egy hónappal később a cég vagyoni részesedésének lefoglalása követett.

A cég esetében 2019 óta egy ún. üzletrészen alapított zálogjog volt érvényben az NHB Növekedési Hitel Bank részéről, amely korábban az NH Capital tulajdonosa, majd hitelezője volt. Ezen kapcsolatra később még visszatérünk. Azonban a zálogjog a cég csődje után a MARK Magyar Reorganizációs és Követeléskezelő Zrt.-hez került. Érdekesség, hogy az eljárás nem csupán emiatt indult el, hanem a végrehajtás nyilvános árverési hirdetménye szerint Hauser Zoltánnak addigra 133 148 724 forintnyi kölcsöntartozása halmozódott fel (plusz a járulékos költségek), amelyet egy faktorcég hiába próbált behajtani.

A végrehajtások alacsony eredményessége a társaság pénzügyi beszámolóinak tükrében egyáltalán nem meglepő. A Hauser kizárólagos irányítása alatt álló NH Capital az utóbbi évek során súlyos eladósodással küzdött: 2019 óta csupán 22 millió forintos árbevételt tudott felmutatni, míg 2023-ban már egyáltalán nem realizált bevételt, 2021-ben pedig mindössze 50 000 forintot. Az eszközállománya 240 millió forintról 178 millióra csökkent, míg kötelezettségei meghaladták a 300 millió forintot, ami következtében a saját tőkéje drámai módon mínusz 120 millió forintra esett vissza.

Az üzletrész árverését szeptember végén hirdették meg, a kikiáltási ár 30 millió forint volt. A licitálás négy különböző szakaszra oszlott. Október 14-ig legalább 22,5 millió forintos vételi ajánlattal lehetett részesedést szerezni a cégben, ezt követően, október 29-ig, már 15 millió forintos ajánlat is elegendő volt. A licitálás utolsó szakaszában, november 13-ig, pedig már 7,5 millió forintos ajánlattal is lehetett licitálni.

Eddig azokban senki sem akart milliókat beletenni egy súlyosan eladósodott társaságba - sőt, a dolgok mostani állása szerint százezreket sem akar. Ugyanis a kedd délelőtt letöltött árverési licitnapló még mindig üresen árválkodik, holott a november 13-tól most csütörtökig, 28-ig tartó negyedik szakaszban már mindössze 300 000 forintért meg lehetne venni az, ahogy mondani szokták, egykor szebb napokat látott céget.

Related posts