Elhunyt az ALS-ben szenvedő amerikai sportikon, akinek élete és karrierje inspirációt jelentett sokak számára.

Steve McMichael, a Chicago Bears legendás védelmének oszlopos tagja, 67 éves korában távozott az élők sorából, miután hosszú harcot vívott az ALS betegséggel. Az 1980-as években kiemelkedő szereplője volt a profi amerikaifutball-ligának (NFL), és 1986 elején megkoronázta pályafutását a Super Bowl megnyerésével. Később a sportág nagyjai közé emelkedett, amikor helyet kapott a cantoni Pro Football Hírességek Csarnokában.
McMichaelt a New England Patriots választotta ki az 1979-es amatőr játékosbörze (draft) harmadik körében, de nem sokkal később a Bears játékosa lett, ahol karrierje java részét töltötte. Alapembere volt a legendás chicagói védelemnek, amely Super Bowl-győzelemhez segítette a franchise-t az 1985-ös szezon végén.
McMichael öt alkalommal választották All-Pro játékosnak, és belső védőfalemberként lenyűgöző teljesítményt nyújtott: összesen 849 szerelést hajtott végre, miközben három interceptiont is elcsípett. Emellett az ellenfél irányítóit 95 alkalommal terítette le a pályán.
A kétszeres Pro Bowler elképesztő klubrekordot állított fel Chicagóban, hiszen 1981 és 1993 között 191 egymást követő mérkőzésen szerepelt, számolt be róla a Reuters. Az 1989-es szezon során összesen 108 szerelést könyvelhetett el, ami remekül tükrözi, mennyire meghatározó szereplője volt a pályának.
McMichael visszavonulása után sem tűnt el a nyilvánosság elől: birkózó pályafutásba kezdett, majd rádiós és televíziós szereplésekkel gazdagította karrierjét. 2007 és 2013 között a Chicago Slaughter, az Indoor Football League csapata vezetőedzőjeként tevékenykedett, ahol irányítása alatt számos izgalmas mérkőzésen vezette a csapatot.
A korábbi védőjátékost 2021-ben ALS-szal, azaz amiotrófiás laterálszklerózissal diagnosztizálták. A betegség következményeként szepszis és tüdőgyulladás lépett fel nála, ami miatt az utóbbi évek során jelentős időt töltött kórházi környezetben.
Az ALS, vagyis a amyotrophiás laterálszklerózis, egy súlyos neurodegeneratív betegség, amely a központi idegrendszert támadja meg, és izomgyengeséget, valamint fokozatos mozgáskorlátozottságot okoz a motoros idegsejtek károsodása következtében. Jelenleg sajnos nem létezik gyógyír erre a kórságra, de a megfelelő kezelésekkel és terápiás megoldásokkal lehetőség nyílik az életminőség megőrzésére és a betegség előrehaladásának lassítására. Az ALS-sel küzdő emberek közé tartozott Karsai Dániel is, akinek története sokakat inspirált és figyelmeztetett a betegség súlyosságára.