Milorad Dodik letartóztatására tett kísérletet a hatóság, azonban a boszniai szerb rendőrség közbelépett, és megakadályozta az akciót.

A boszniai szerbek vezetőjét február végén egy év börtönbüntetésre ítélték, mivel ellenállt az ENSZ-főképviselő döntéseinek, amelyek a daytoni béke fenntartását célozták.
A Bosznia-Hercegovinai Szövetségi Nyomozó és Védelmi Hivatal (SIPA) megkísérelte letartóztatni Milorad Dodikot, a boszniai Szerb Köztársaság vezetőjét, egy ellene kibocsátott elfogatóparancs alapján. Az akció azonban meghiúsult, mivel a védelmét ellátó boszniai szerb rendőrök közbeléptek. Az incidens során összetűzés nem alakult ki – tájékoztat az MTI, a szerb közszolgálati televízió reggeli híradója alapján.
A SIPA késő este próbálta meg Kelet-Szarajevóban elfogni Dodikot, aki ellen márciusban adtak ki elfogatóparancsot, mert a boszniai szövetségi ügyészség szerint veszélyeztette az ország alkotmányos rendjét, valamint nem volt hajlandó megjelenni az erről szóló meghallgatáson. Dodik mellett a Szerb Köztársaság két másik magas rangú tisztviselőjét, Radavan Viskovic miniszterelnököt és Nenad Stevandic házelnököt is körözik, mivel szintén nem jelentek meg a meghallgatáson.
Dodik a történtek után kifejtette, hogy a SIPA törvénysértést követett el, mivel szerinte a Szerb Köztársaság területe nem esik a nyomozók illetékességi körébe, tekintettel arra, hogy nem fogadják el a szövetségi hatóságok jogkörét.
A boszniai szerb vezetők korábban azzal a kéréssel fordultak az Interpolhoz, hogy adjanak ki nemzetközi elfogatóparancsot, de ez végül nem valósult meg, részben a magyar kormány ellenállása miatt. Az utóbbi hetekben Dodik többször is átlépte a boszniai határt, és nemrégiben Szerbiában, Oroszországban, valamint Izraelben is járt.
Dodik az utóbbi hónapok során különféle lépésekkel igyekezett fokozni a boszniai Szerb Köztársaság önállósági törekvéseit. Március közepén például egy új alkotmány tervezetét terjesztették elő, amely új irányokat jelöl meg az országrész jövője szempontjából.
Február 26-án a boszniai szövetségi bíróság első fokon egy év börtönbüntetésre ítélte az elnököt, amiért figyelmen kívül hagyta Christian Schmidt nemzetközi főképviselő döntéseit. E lépésre válaszul a boszniai szerb parlament megszavazta egy önálló igazságügyi rendszer létrehozását, amely független lenne a szövetségi struktúráktól. Bár az ország alkotmánybírósága érvénytelenítette a törvény aláírását, Dodik ennek ellenére rábólintott, ami miatt alkotmányos rend veszélyeztetésével is vádolják.