A USS Harry S. Truman repülőgép-hordozót váratlan támadás érte.
A jemeni rakéta- és drónerők közös katonai műveletet hajtottak végre, miután két cirkálórakétával és négy drónnal támadták a USS Harry Truman repülőgép-hordozót a Vörös-tenger északi részén
Yahya Saree, a szóvivő, az Al Masirah TV csatorna tájékoztatása szerint kiemelte, hogy a hadihajó ellen intézett akció célja az volt, hogy megakadályozza a síita lázadók elleni támadásokat Jemenben. Saree véleménye szerint e lépéssel sikerült megelőzni egy amerikai hadműveletet. Továbbá azt is megjegyezte, hogy izraeli célpontok ellen is eredményesen hajtottak végre támadásokat.
A közlemény nem hozott nyilvánosságra konkrétumokat a célpontokról, de hangsúlyozta a palesztin ellenállás támogatása iránti elkötelezettséget.
A Gázát támogató műveleteinket addig folytatjuk, amíg az agresszió véget nem ér és az ostromot fel nem oldják
- nyilatkozta a szóvivő.
Az Egyesült Államok és Izrael eddig még nem reagáltak az állításokra.
Az Arab-félsziget délnyugati csücskében, egy jelentős felkelőcsoport által ellenőrzött területen, 2023 őszétől kezdődően rendszeres támadások céltáblájává váltak a Vörös-tengeren közlekedő kereskedelmi hajók. Különösen azokat a hajókat veszik célba, amelyeket gyanúsítanak, hogy kapcsolatban állnak Izraellel. Ezek az akciók főként Jeruzsálem ellen irányuló megtorlási szándékként értelmezhetők, válaszul a Hamász 2023. október 7-én végrehajtott nagyszabású támadására, amelyet követően Izrael ellenoffenzívát indított. A civil hajók elleni támadások következtében több nyugati ország is hadihajókat vezényelt a stratégiai fontosságú térségbe, ahol folyamatosan csapásokat mérnek a felkelők állásaira. Az Egyesült Államok kiemelkedő szerepet játszik a hadműveletben, sőt, az egyik repülőgép-hordozóját is a konfliktus sújtotta területre irányította.