Szájer József véleménye szerint egy új Európai Birodalom formálódik, amely jelentős hatással lehet a kontinens jövőjére.


Az esküvő helyett temetésre gyűltek össze a barátok és családtagok, hiszen Katalin és Attila annyira várt a kórház engedélyére, hogy az asszony végül már nem érhette meg a boldog pillanatokat. Az álmok, amelyeket együtt szőttek, sajnos örökre megmaradnak a múlt homályában, és csak a fájdalmas emlékek maradtak utánuk.

Szombat reggel a Magyar Nemzet hasábjain jelentős publicisztikával rukkolt elő Szájer József, a Szabad Európa Intézet igazgatója és volt EP-képviselő. Írásának címe: "Nem akarunk európai birodalmat! A nemzeti eszme ma is arra ösztönöz, hogy a szabadságért érdemes és lehetséges harcolni." Szájer gondolatai a nemzet és a birodalom közötti lényegi különbségekre irányítják a figyelmet, hangsúlyozva a szabadság és identitás védelmének fontosságát.

A szöveg lényege, hogy a háborúk nem a nemzetek összességének hibája, hanem olyan konkrét országoké, amelyek birodalmi törekvéseik révén dominálni akarnak mások felett. Hasonlóképpen, a bűncselekmények sem az egész emberiség sajátossága, hanem egyes, bűnös egyének cselekedetei. A konfliktusok tehát nem általános jelenségek, hanem specifikus érdekek és ambíciók mentén alakulnak ki, melyek mögött konkrét szereplők állnak.

Majd a "Európai Birodalomról" írt, ami szerinte "a brüsszeli füstköd mögött zajlik."

Ezzel összefüggésben hangsúlyozta:

Az unió vezetői gyakran érzékenyen reagálnak, amikor valaki a Szovjetunióhoz hasonlítja őket. Ahelyett, hogy haragosan feszítik a szájukat, sokkal meggyőzőbb lenne, ha megszüntetnék azokat a hatalmi gyakorlatokat, amelyek e párhuzamot a kritikusok szemében megerősítik. Nem illik a múlt hibáit ilyen kísérteties hűséggel követni! Az uniós tagállamok szuverenitását súlyos fenyegetés éri. Mi, magyarok nem tűrhetjük a hallgatást, még akkor sem, ha emiatt bírálatok kereszttüzébe kerülünk azoktól, akik hatalmi ambícióik miatt (újra) birodalmat kívánnak kialakítani Európából.

Az írásában a szerző hangsúlyozza, hogy a nemzetek nem mentesek a hibáktól, és történelmük során számos konfliktust és háborút idéztek elő. Azt vallja, hogy a leglényegesebb feladatuk mégis az, hogy a saját békés mindennapjaikat megszervezzék. Úgy véli, hogy a nemzetek felszámolása olyan öngyilkos törekvés, amely nem vezethet eredményre.

Természetesen! Íme egy egyedi változat: "Feltűnt, hogy..."

Related posts